Blog Yazarlığı

Çağımızda blog yazarlığı en popüler ve en çok para kazandıran mesleklerden birisidir. Fakat doğru yapıldığı müddetçe! İlgi alanlarınız ve bu alanlardaki bilgi birikiminiz doğrultusunda blog yazarlığı yapabilirsiniz.

User Avatar
(0 inceleme)

Kursta Neler Öğreneceksiniz?

  • Blogger nedir, blogger kime denir bu soruların cevaplarını öğreneceksiniz.
  • Adım adım blog açmayı öğreneceksiniz.
  • SEO kavramının anlamını ve SEO ile ilgili terimleri öğreneceksiniz.
  • Arama motorlarının bir blog yazarından neler beklediğini ve blog yazarlığında SEO’nun öneminin ne olduğunu öğreneceksiniz.
  • Nasıl blog yazacağınızı, konuları nasıl seçeceğinizi ve nasıl işleyeceğinizi öğreneceksiniz.
  • Dikkat çekici blog yazmanın sırlarını keşfedeceksiniz.

Kurs İçin Gereksinimler

Bilgisayar ya da tablet

Kurs İçin Açıklama

Çağımızda blog yazarlığı en popüler ve en çok para kazandıran mesleklerden birisidir. Fakat doğru yapıldığı müddetçe! İlgi alanlarınız ve bu alanlardaki bilgi birikiminiz doğrultusunda blog yazarlığı yapabilirsiniz. Fakat blog yazmadan önce arama motorlarının temel mantığı, işleyişi ve kurallarını bilmeniz gerekiyor. Doğru alan seçmeniz ve o alandaki en popüler konuları bulmanız gerekiyor. Online varlığınızı kurmak ve blogunuzu marka haline getirmek için bu eğitimi alabilirsiniz.

Bu Kursa Kimler Katılabilir?

  • Kendi blogunu açmak isteyenler,
  • Özel ilgi alanlarına dair bilgilerini paylaşmak isteyenler,
  • Popüler bir blogger olmak isteyenler, 
  • Bireysel ya da kurumsal blogunu açarak marka bilinirliğini arttırmak isteyenler bu kursa katılabilir.

 

Course Curriculum

Time: 4 hours
Ünite başlıkları girilmemiş

Eğitimci Hakkında

1985 yılında, Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldim. Konya Ereğli Anadolu Lisesi’nde ortaokul ve lise eğitimimi tamamladım. Ardından Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü tamamladım. Aynı bölümde siyaset sosyolojisi üzerine master yaptım ve uzmanlığımı aldım. Bu sırada İstanbul’a taşındım ve meslek değiştirme kararı aldım. Çünkü yazmak benim var olma biçimimdi. Çeşitli kurumlarda reklam yazarlığı, metin yazarlığı, senaryo yazarlığı ve film geliştirme üzerine eğitimler aldım. Hürriyet Gazetesi internet sitesi için metinler yazdım. Gucci, Prada, Koton, Nike, Adidas, Gürallar Porselen gibi markalar için 8 yıldır metin yazarlığı yapıyorum. Çocukluğumdan beri kitaplar en iyi dostlarım oldu. Okumayı, hikayeler yaratmayı ve hikayelerin peşine düşmeyi hep çok sevdim. Bir yerden sonra öyle çok okudum ki içimdeki harfler kelimelere, kelimeler cümlelere, cümleler metinlere evrildi ve yazmaya başladım.

İncelemeler

Ortalama Not

0
0 not

Detaylı Not

5 yıldız
0
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir